تاریخ : سه شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۱ Tuesday, 24 May , 2022
0

اصفهان قهرمان مسابقات مهارتهای فردی زورخانه‌ای کشور شد

  • کد خبر : 5087
  • 14 بهمن 1400 - 21:13
اصفهان قهرمان مسابقات مهارتهای فردی زورخانه‌ای کشور شد

آبادان – ایرنا – تیم اصفهان بر سکوی قهرمانی مسابقات قهرمانی زورخانه‌ای در رشته مهارت‌های فردی که به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در آبادان برگزار شد ایستاد.

به گزارش فارس پرس در پایان این مسابقات تیم اصفهان با کسب ۱۱۹ امتیاز در مجموعه تیمی بر سکوی قهرمانی قرار گرفت و تیم های فارس با ۱۱۰ امتیاز و تهران با ۹۳ امتیاز به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

این مسابقات در سه وزن منفی ۷۰، ۷۰ تا ۸۵ و مثبت ۸۵ کیلوگرم در رشته‌های چرخ تیز، چرخ چمنی و میل بازی و در سه وزن منفی ۸۵، ۸۵ تا ۱۰۰ و مثبت ۱۰۰ کیلوگرم در رشته‌های سنگ، کباده و میل‌گیری سنگین برگزار شد.

نتایج رشته‌های مختلف و نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر می‌باشد.
نفرات برتر در رشته چرخ تیز در وزن منفی ۷۰ کیلوگرم مقام اول احمد وارسته (آذربایجان شرقی)، مقام دوم محمدرضا درقدمی (خراسان رضوی) و امیرحسین قنبری (فارس) و سیدعلیرضا حسنی (تهران) مقام سوم مشترک را کسب کردند.
در وزن ۷۰ تا ۸۵ کیلوگرم علی غرقی (فارس) مقام اول، علی میرزاخانی (اصفهان) دوم، امیر ترشیزی (خراسان رضوی) و حمید پرتویار (آذربایجان شرقی)مقام سوم مشترک را به دست آوردند.
وزن مثبت ۸۵ کیلوگرم مقام اول به فریدون محمدزاده (خراسان رضوی) رسید و  مقام دوم را  رضا نوروزویجی (زنجان) را آن خود کرد و حسین پشت کوهی (تهران) و علی جعفریان (اصفهان) نیز مشترکا سوم شدند.
در رشته چرخ چمنی در وزن منفی ۷۰ کبلوگرم مقام اول به عباس مرادی‌زاده از (یزد) رسید و  مقام دوم را کاوه کرمانی از (خراسان جنوبی) به دست آورد و صادق باقرپور از (فارس) و علی سبیانی (خراسان رضوی) به صورت مشترک سوم شدند.
در وزن ۷۰ تا ۸۵ کیلوگرم مقام اول به حمید پرتویار (آذربایجان شرقی) رسید و مقام دوم را علی میرزاخانی (اصفهان) کسب کرد و  مقام سوم به صورت مشترک ب. علی ملکی نژاد از (تهران) و مهدی محرومی از (فارس) رسید.
مقام اول وزن مثبت ۸۵ کیلوگرم را محمد انتباهی (آذربایجان شرقی) کسب کرد و مقام دوم نیز علی رضوانی (یزد) از آن خود کرد و در نهایت مقام سوم به علی جعفریان از (اصفهان) فریدون محمدزاده از (خراسان رضوی) به صورت مشترک رسید.

در  رشته میل بازی در وزن منفی ۷۰ کبلوگرم  مقام اول را رسول قربانی از (اصفهان) بدست آورد و در  مقام دوم داریوش پورجعفری از (کرمان) ایستاد و مقام سوم مشترک را محمد قیاسوند از (همدان) و سیروان کریم محمد (گلستان) کسب کردند.
در وزن ۷۰ تا ۸۵ کیلوگرم نیز مقام اول به سیدسجاد موسوی (همدان) رسید و در مقام دوم علی‌اکبر خاکدوست (قم) ایستاد و مقام سوم مشترک نیز به مجتبی زنگنه (کردستان) و رضا جعفری (اصفهان) رسید.
در وزن مثبت ۸۵ کیلوگرم مقام اول را مرتضی گلرخ (خراسان رضوی) کسب کرد و در مقام دوم  علی قدسی‌پور از (خراسان شمالی) ایستاد و یوسف جوزا (تهران) و محمدحسن جمشیدیان (اصفهان)مقام سوم مشترک را کسب کردند.

نفرات برتر در رشته سنگ در وزن منفی ۸۵ کیلوگرم مقام اول را مهدی جمشیدی (تهران) برد و درد مقام دوم نیز از آن محمدرسول رهنمای ماه (فارس) شد ضمن اینکه مقام سوم مشترک به محمدرضا ملک‌محمودی (لرستان) و پیمان جمالی (کهگیلویه و بویراحمد) رسید.
در وزن ۸۵ تا ۱۰۰ کیلوگرم مقام اول از آن علیرضا گلشیرازی (اصفهان) شد و مقام دوم را عظیم راحمی (فارس) کسب کرد و  مقام سوم مشترک نیز به جواد فرخی (تهران) و محمدصادق راهنما بیک (کرمانشاه) رسید.
در وزن مثبت ۱۰۰ کیلوگرم به ترتیب عادل توانگر از (اصفهان) و رضا قادری (فارس) مقام اول و دوم را کسب کردند و مقام سوم مشترک به سیدجواد حسینی از (خراسان رضوی) و حمیدرضا کرمی از (همدان) را کسب کردند.

نفرات برتر در رشته کباده در وزن منفی ۸۵ کیلوگرم مقام اول به محمد خداوردی (کهگیلویه و بویراحمد)، مقام دوم. محمد کفعمی (همدان) و  مقام سوم مشترک به مجید گلپیرا (اصفهان) و میثم رفاهی (قزوین) رسید.
در وزن ۸۵ تا ۱۰۰ کیلوگرم نیز مقام اول هادی اشرفیان از (تهران)، مقام دوم از محمدرضا نیک (فارس) و مقام سوم مشترک به محمدصادق رهنما بیک (کرمانشاه) و سیدعباس حسینی (چهارمحال و بختیاری) رسید.
در وزن مثبت ۱۰۰ کیلوگرم مقام اول را  سیدجواد حسینی (خراسان رضوی) و  مقام دوم را  محمدعلی صالحی‌نژاد از (مازندران) کسب کردند و سیدمرتضی درخشنده (چهارمحال و بختیاری) و حمیدرضا هادیان (مرکزی) و سیدمحسن جوادی (فارس) مشترکا سوم شدند.
نفرلت برتر در رشته میل گیری سنگین در وزن منفی ۸۵ کیلوگرم مقام اول را رضا خداوردی از (کهگیلویه و بویراحمد)، مقام دوم از عبدالرحیم درستی (درستی)و  مقام سوم مشترک را پیمان شمسایی (کرمانشاه) و مهدی قاسمی‌نیا (چهارمحال و بختیاری) به دست آوردند.
وزن ۸۵ تا ۱۰۰ کیلوگرم مقام اول را جعفر نوری از (همدان)، مقام دوم را حسین راحمی (فارس) و مقام سوم مشترک را عباس مفخم (مرکزی) و اکبر خسروی (البرز) کسب کردند.
و در وزن مثبت ۱۰۰ کیلوگرم  مقام اول به مصطفی مفید (مرکزی) رسید و مقام دوم را محسن زارع (تهران) کسب کرد و حامد رادپور از (کرمانشاه) و اکبر کریمی از (چهارمحال و بختیاری) به صورت مشترک سوم شدند.

خبرگزاری ایرنا