تاریخ : سه شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۱ Tuesday, 24 May , 2022
2

افغانستان با بحران انسانی بی‌سابقه مواجه است

  • کد خبر : 4868
  • 07 بهمن 1400 - 10:23
افغانستان با بحران انسانی بی‌سابقه مواجه است

به گزارش فارس پرس به نقل از صدا و سیما، مجید تخت روانچی نماینده کشورمان در سازمان ملل در نشست شورای امنیت در مورد وضعیت افغانستان اظهار داشت: افغانستان با یک بحران انسانی بی‌سابقه مواجه است. براساس گزارش‌های سازمان ملل، بیش از ۲۴ میلیون نفر به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند و نیمی از جمعیت با […]

به گزارش فارس پرس به نقل از صدا و سیما، مجید تخت روانچی نماینده کشورمان در سازمان ملل در نشست شورای امنیت در مورد وضعیت افغانستان اظهار داشت: افغانستان با یک بحران انسانی بی‌سابقه مواجه است. براساس گزارش‌های سازمان ملل، بیش از ۲۴ میلیون نفر به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند و نیمی از جمعیت با گرسنگی مطلق روبرو هستند. علاوه بر این، بیش از ۹ میلیون نفر آواره هستند. اگر وضعیت کنترل نشود، می‌تواند منجر به فروپاشی اجتماعی-اقتصادی این کشور گردد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران نگرانی جدی خود را از پیامدهای مخرب احتمالی این وضعیت بر امنیت و ثبات منطقه از جمله کشورهای همسایه ابراز می‌دارد.

نماینده ایران در نشست شورای امنیت گفت: ایران تاکنون محموله‌ها کمک‌های بشردوستانه، شامل کالاهای اساسی از جمله غذا، دارو، و تجهیزات پزشکی به افغانستان ارسال کرده است. پس از تسلط طالبان، ایران به منظور کمک به مردم افغانستان، مرزهای خود را با افغانستان خود را باز نگه داشته و در حال حاضر تجارت عادی بین دو طرف جریان دارد.

تخت روانچی ادامه داد: به علت اعمال تحریم‌های آمریکا، منابع مالی ایران محدود شده است، اما در بهداشت و درمان و واکسن و آموزش برای پناهجویان افغانستانی هزینه کردیم.

وی افزود: بدیهی است اگر جامعه جهانی نتواند به موقع قول‌ها و وعده‌هایی که برای کمک به مهاجران داده است را اجرایی کند شمار بسیاری از آن‌ها از طریق ایران به اروپا خواهند رفت.

منبع: خبرگزاری مهر

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=4868
  • ارسال توسط :
  • 31 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای افغانستان با بحران انسانی بی‌سابقه مواجه است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.