تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022
2

ایجاد صندوق پیشرفت و عدالت ایران با ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار

  • کد خبر : 3004
  • 05 دی 1400 - 22:09
ایجاد صندوق پیشرفت و عدالت ایران با ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار

تهران- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو با اشاره به ایجاد صندوق پیشرفت و عدالت ایران در قانون بودجه ۱۴۰۱ گفت: اساسنامه این صندوق توسط دولت تدوین شده و منابع آن حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بوده که از بخش ملی و استانی تامین خواهد شد.

به‌ گزارش روزیکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو،   «محسن بختیار»  در نشست وزیر نیرو با مدیران صنعت آب و آبفای کشورافزود: منابع این صندوق در موارد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که در وزارت نیرو در دو بخش ارتقای بهره‌وری آب و توسعه استفاده از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه بعد از استقرار دولت سیزدهم نسبت به تدوین برنامه جامع و زمان‌بندی شده برای صنعت آب و آبفا اقدام جدی صورت گرفت، ادامه داد: از دیروز بررسی لایحه بودجه در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شروع شده که امیدواریم شرایط خوبی در بخش آب و آبفا رقم بخورد.

معاون وزیر نیرو گفت: شرایط بودجه‌ای نشان می‌دهد که رشد بودجه عمومی دولت نسبت به امسال بسیار پایین است و به طور عملی یک سیاست انقباضی در مورد اعتبارات هزینه‌ای اعمال شده است.

بختیار بودجه سال ۱۴۰۱ را دارای چند رویکرد اساسی و تحولی دانست و خاطرنشان کرد: تقویت اعتبارات استانی در جهت تمرکززدایی و توجه به قابلیت‌های استان‌ها مبتنی بر برنامه آمایش سرزمین، تجمیع اعتبارات طرح‌های تعمیرات اساسی و تامین تجهیزات و ماشین آلات به‌منظور افزایش اختیارات وزرا در جهت کمک به تمرکز و تصمیم‌گیری وزارتخانه‌های مربوطه و ساماندهی و ادغام طرح‌های موازی در جهت حذف هزینه‌های غیرضروری و تعدد طرح‌ها جزو همین رویکردها است.

به گفته وی، ۲۸۳ طرح آب و آبفا از مجموع ۶۱۶ طرح به استان‌ها واگذار شده است.

بختیار خاطرنشان کرد: بخشی از اعتبارات هم در ردیف‌های متفرقه بودجه سال ۱۴۰۱ متمرکز شده که بخش عمده اعتبارات در این مجموعه قرار دارد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو گفت: مابه التفاوت قیمت تکلیفی و قیمت تمام شده فروش هر متر مکعب آب و برق، تامین آب، آبرسانی اضطراری به شهرها و روستاها با اولویت مشارکت بخش غیردولتی، نمونه‌ای از ردیف‌های متفرقه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ است.

خبرگزاری ایرنا

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=3004
  • ارسال توسط :
  • 46 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای ایجاد صندوق پیشرفت و عدالت ایران با ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.