تاریخ : شنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۰ Saturday, 29 January , 2022
0

بارم‌بندی پیشنهادی دوره‌های مختلف تحصیلی دانش‌آموزان اعلام شد

  • کد خبر : 2590
  • 30 آذر 1400 - 22:02
بارم‌بندی پیشنهادی دوره‌های مختلف تحصیلی دانش‌آموزان اعلام شد

به گزارش فارس پرس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، دفتر تألیف کتاب‌های درسی آموزش عمومی و متوسطه نظری بارم‌بندی پیشنهادی کلیه دروس در نوبت اول و دوم دوره‌های مختلف تحصیلی (سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰) شامل پایه ششم ابتدایی، دوره اول متوسطه، دوره دوم متوسطه نظری و رشته علوم و […]

به گزارش فارس پرس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، دفتر تألیف کتاب‌های درسی آموزش عمومی و متوسطه نظری بارم‌بندی پیشنهادی کلیه دروس در نوبت اول و دوم دوره‌های مختلف تحصیلی (سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰) شامل پایه ششم ابتدایی، دوره اول متوسطه، دوره دوم متوسطه نظری و رشته علوم و معارف اسلامی را اعلام کرد.

این متن پیشنهادی بارم‌بندی با امضای حسن ملکی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش ارسال شده و آن مرکز پس از انجام تمهیدات لازم، این بارم‌بندی را به دبیرخانه‌های استانی و ادارت کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ می‌کند تا دبیران، مدیران و مسئولان آموزشی جهت بودجه‌بندی سوالات امتحانات از آن استفاده کنند.

در این بارم‌بندی، دوره ابتدایی پایه ششم (ارزشیابی پایه‌های تحصیلی اول تا پنجم توصیفی می‌باشد) شامل ۱۰ درس آموزش قرآن، هدیه‌های آسمان، تربیت بدنی، فارسی، ریاضی، علوم تجربی، هنر، مطالعات اجتماعی، تفکر و پژوهش و کار و فناوری می‌شود.

دوره متوسطه اول (هفتم، هشتم، نهم) شامل ۱۳ درس قرآن پیام‌های آسمان، عربی، زبان و قرآن فارسی و نگارش مطالعات اجتماعی، ریاضی، علوم تجربی، تربیت بدنی و سلامت، تفکر و سبک زندگی، زبان انگلیسی، هنر، آمادگی دفاعی و کار و فناوری می‌شود.

در بارم‌بندی دوره دوم متوسطه؛ پایه دهم ۱۹ درس، پایه یازدهم ۱۶ درس و پایه دوازدهم نیز ۱۶ درس را شامل می‌شود. فارسی، نگارش، عربی، دین و زندگی، منطق، زبان انگلیسی، جغرافیای ایران و استان‌شناسی، تاریخ، جامعه شناسی، اقتصاد، هنر، تربیت بدنی، تفکر و سواد رسانه‌ای، کارگاه کارآفرینی و تولید، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضی و آمار، آزمایشگاه علوم، و غیره تعدادی از این دروس است

منبع: خبرگزاری مهر

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=2590
  • ارسال توسط :
  • 19 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای بارم‌بندی پیشنهادی دوره‌های مختلف تحصیلی دانش‌آموزان اعلام شد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.