تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022
2

برخی اظهارنظرهای طرف‌های مذاکره‌کننده متناقض است

  • کد خبر : 2092
  • 21 آذر 1400 - 22:24
برخی اظهارنظرهای طرف‌های مذاکره‌کننده متناقض است

به گزارش فارس پرس به نقل از صداوسیما، علی باقری‌کنی مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات برای رفع تحریم‌های ظالمانه گفت: برخی بازیگران صحنه مذاکرات، گوش خود را به هویت‌های نامشروع سپرده‌اند و قصد دارند با اقدامات تخریبی مسیر مذاکرات را غیرسازنده توصیف کنند. وی اظهارکرد: هویت‌های نامشروع که حیات آن‌ها در تنش‌زایی و اقدامات […]

به گزارش فارس پرس به نقل از صداوسیما، علی باقری‌کنی مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات برای رفع تحریم‌های ظالمانه گفت: برخی بازیگران صحنه مذاکرات، گوش خود را به هویت‌های نامشروع سپرده‌اند و قصد دارند با اقدامات تخریبی مسیر مذاکرات را غیرسازنده توصیف کنند.

وی اظهارکرد: هویت‌های نامشروع که حیات آن‌ها در تنش‌زایی و اقدامات تخریبی تعریف می‌شود، تلاش می‌کنند تا در فضای بیرون از اتاق مذاکرات هم اقدامات تخریبی خود را انجام دهند تا بر روی روند مذاکرات تأثیر منفی بگذارند به انضمام اینکه آن‌ها در تعامل و پیوندی که با برخی از بازیگران صحنه مذاکرات دارند تلاش می‌کنند فضای مذاکرات را فضایی غیرسازنده نشان دهند.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: بر این اساس برخی از اظهارنظرهایی که بازیگران حاضر در صحنه مذاکرات می‌کنند، نشان‌دهنده یک رفتار متناقض است. آن‌ها باید برای افکار عمومی خود این رفتار متناقض را توجیه کنند که چطور از یک طرف ادعا می‌کنند به دنبال احیای برجام هستند تا شرایطی را فراهم کنند که همه طرف‌های دخیل در برجام به تعهداتشان بازگردند و از طرف دیگر با بازیگری که هویتش در تنش‌زایی و اقدامات تخریبی است همکاری می‌کنند، زیرا آن هویت نامشروع همه تلاشش بر این بوده است که مسیر توافق و مذاکرات را برهم زند.

باقری افزود: ما در وین شاهدیم که تلاش‌هایی میان هیئت‌های گوناگون صورت می‌گیرد تا بتوانند دامنه و محدوده موضوعات قابل مذاکره را تعیین کنند.

وی ادامه داد: با عنایت به دستاوردهایی که از گفتگوهای میان طرفین به دست آوردیم تصورم می‌کنم که روند مذاکرات روند رو به جلویی است، هرچند که بالاخره اختلاف دیدگاه میان دو طرف وجود دارد، اما این اراده احساس می‌شود که طرفین می‌خواهند هم موضوعات مورد گفتگو را با هم تدوین و تعیین کنند و هم وارد عرصه‌ای شوند که درباره موضوعات مورد گفتگو مذاکرات جدی و نتیجه بخشی را انجام دهند.

مذاکره کننده ارشد ایران در وین در پاسخ به این سؤال که آیا روند مذاکرات به کندی پیش نمی‌رود، تصریح کرد: چون اختلاف میان طرفین وجود دارد، طبیعی است که در برخی مواقع کُند و برخی مواقع دیگر با سرعت حرکت کنیم. نکته مهم اراده طرفین است که می‌خواهند مسیر به سمت جلو حرکت کند.

منبع: خبرگزاری مهر

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=2092
  • ارسال توسط :
  • 41 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای برخی اظهارنظرهای طرف‌های مذاکره‌کننده متناقض است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.