تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022
1

تقویت استان‌های مرزی برای گسترش مناسبات با همسایگان در اولویت است

  • کد خبر : 4802
  • 04 بهمن 1400 - 22:01
تقویت استان‌های مرزی برای گسترش مناسبات با همسایگان در اولویت است

به گزارش فارس پرس، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه همایش ملی ایران و همسایگان گفت: توسعه روابط با همسایگان همواره از جایگاه بسیار مهمی در سیاست‌های بالادستی کشور داشته و دولت سیزدهم با عزم و اراده جدی به دنبال تعمیق مناسبات اقتصادی و تجاری با کشورهای همسایه است. وزیر کشور با بیان اینکه سیاست‌های […]

به گزارش فارس پرس، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه همایش ملی ایران و همسایگان گفت: توسعه روابط با همسایگان همواره از جایگاه بسیار مهمی در سیاست‌های بالادستی کشور داشته و دولت سیزدهم با عزم و اراده جدی به دنبال تعمیق مناسبات اقتصادی و تجاری با کشورهای همسایه است.

وزیر کشور با بیان اینکه سیاست‌های همسایگی از جمله اولویت مهم سیاست خارجی دولت سیزدهم است، خاطرنشان کرد: با اقدامات و تلاش‌های انجام گرفته توسعه روابط با همسایگان در شرایط خوبی قرار دارد و خوشبختانه برخی از کدورت‌ها رفع شده و باید این مسیر را با انگیزه بالا ادامه دهیم.

وحیدی به نقش مهم وزارت کشور در توسعه روابط با همسایگان اشاره کرد و گفت: وزارت کشور از طریق استان‌های مرزی به دنبال گسترش مرزهای تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه است و البته سایر وزارتخانه‌ها هم مثل وزارت اقتصاد تلاش‌های خوبی را در این راستا آغاز کرده است.

وزیر کشور در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص حضور تماشاگران برای بازی‌های تیم ملی گفت: با توجه به علاقه مردم برای حضور و تشویق تیم ملی با تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا موافقت شد که با شرایط بهداشتی تعداد مشخصی از تماشاگران برای تشویق تیم ملی در ورزشگاه حضور داشته باشند.

وحیدی در خصوص موضوع مقابله با زمین خواری هم گفت: جلوگیری از زمین خواری از جمله موضوعات مهم و در دستور کار وزارت کشور است و از طریق استانداری‌های سراسر کشور این مساله با جدیت دنبال می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=4802
  • ارسال توسط :
  • 29 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای تقویت استان‌های مرزی برای گسترش مناسبات با همسایگان در اولویت است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.