تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022
1

ثبت نام بیمه دانشجویی غیر حضوری انجام می شود

  • کد خبر : 5231
  • 18 بهمن 1400 - 22:05
ثبت نام بیمه دانشجویی غیر حضوری انجام می شود

به گزارش فارس پرس، مهدی شکوری، با اشاره به تفاهم نامه سازمان تأمین اجتماعی و سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص گسترش بیمه دانشجویان افزود: در حال حاضر ۲۵ هزار دانشجو در کشور بیمه پرداز سازمان تأمین اجتماعی هستند و بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد اطلاع رسانی بیشتری صورت […]

به گزارش فارس پرس، مهدی شکوری، با اشاره به تفاهم نامه سازمان تأمین اجتماعی و سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص گسترش بیمه دانشجویان افزود: در حال حاضر ۲۵ هزار دانشجو در کشور بیمه پرداز سازمان تأمین اجتماعی هستند و بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد اطلاع رسانی بیشتری صورت بگیرد تا دانشجویان متقاضی بیشتری بتوانند با پرداخت حق بیمه از خدمات تأمین اجتماعی برخوردار باشند.

وی اظهار داشت: سه نوع نرخ حق بیمه برای بیمه دانشجویی تعریف شده که دانشجویان متقاضی می‌توانند یکی از آنها را انتخاب کنند و دولت نیز دو درصد از حق بیمه را بر عهده دارد. نرخ پرداخت حق بیمه ۱۴ درصد که شامل خدمات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی است و برای افراد مجرد و فاقد تحت تکفل توصیه می‌شود. نرخ پرداخت حق بیمه ۱۶ درصد که شامل خدمات بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی است و نهایتاً کامل‌ترین نرخ پرداخت حق بیمه که ۲۰ درصد بوده و خدمات مربوط به بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی را دربر می‌گیرد.

دانشجویان در حین تحصیل، باید درخواست بیمه دانشجویی را ارائه کنند و بلافاصله بعد از ثبت نام و آغاز بیمه پردازی، سوابق بیمه‌ای برای آنها ایجاد می‌شود و از خدمات این سازمان برخوردار می‌شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=5231
  • ارسال توسط :
  • 51 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای ثبت نام بیمه دانشجویی غیر حضوری انجام می شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.