تاریخ : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰ Tuesday, 25 January , 2022
1

جزینی: دنیا باید از کشتی فرنگی ایران الگو بگیرد

  • کد خبر : 2911
  • 04 دی 1400 - 21:15
جزینی: دنیا باید از کشتی فرنگی ایران الگو بگیرد

تهران – ایرنا – مربی تیم ملی فرنگی کشتی ایران گفت: دنیا باید از کشتی فرنگی ایران الگو بگیرد چرا که بهترین تیم دنیا هستیم و نگاه همه به ما است.

به گزارش فارس پرس، رسول جزینی امروز (شنبه) در گفتگویی درباره انتقاداتی که از سوی برخی از اهالی کشتی فرنگی در خصوص چرخه انتخابی تیم ملی مطرح شده، اظهار داشت: در قضاوت آدم نباید بی تقوایی کند، البته اگر درکی از تقوا وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: تمام کسانی که در چرخه بودند می‌دانند حق شان نبوده که ملی‌پوش نشدند. تا یک جایی پیروز بودند و در مراحل جلوتر در مصاف با حریف خارجی موفق نبودند و یا در مقایسه با نفر جلوتر خودشان کمتر موفق بودند. بعد به جایی رسیدیم که یک نفر مثل محمدهادی ساروی، نفری که همه فکر می‌کنند با توجه به سابقه‌اش، انتخاب شده است، در مرحله آخر با جوان لایقی مثل مهدی بالی به لهستان رفته و آنجا مسابقه رودررو می دهند و یا در سنگین وزن که امیر قاسمی منجزی، امین میرزازاده و علی‌اکبر یوسفی در تورنمنت بین‌المللی پیت لازینسکی لهستان مسابقه می‌دهند. پس مسابقه رودررو یعنی چه؟ اگر همین امروز مسابقه انتخابی رودررو بگذاریم انگیزه بقیه چه می شود؟ نفر اول هم خودش بی‌انگیزه می‌شود.

وی با اشاره به افتخاراتی که محمد بنا در این سال‌ها به دست آورده، تاکید کرد: آیا کاری که انجام شده، نتیجه داده یا نه؟ مطمئنم نتیجه داده که انتقاد می کنند چون به قطاری که حرکت می کند، سنگ می‌زنند.

جزینی در مورد انتقادی که از فاصله اندک فینال لیگ و قهرمان کشوری و سایر مسابقات چرخه انتخابی وارد می‌شود، خاطرنشان کرد: طبق قوانین جدید کشتی الان کشتی گیر نباید زیاد وزن کم کند چون صبح وزن کشی است و ۲ ساعت بعد هم مسابقه شروع می شود. بعد هم لیگ معیار انتخاب ما نیست، چون وزن کشی‌ یک روز قبل از مسابقه است. ضمن اینکه کسی که انتخابی تیم ملی برایش مهم بود، در لیگ کشتی نمی‌گرفت.

مربی تیم ملی در واکنش به صحبت جمشید خیرآبادی که گفته بود هیچ کجای دنیا کشتی گیر در ۴-۵ مسابقه متوالی شرکت نکرده و وزن کم نمی‌کند، گفت: مگر ما باید از دیگر تیم ها الگوبرداری کنیم؟ ما نباید از دنیا یاد بگیریم، دنیا باید از کشتی فرنگی ایران یاد بگیرد چون جلوترین تیم کشتی فرنگی دنیا هستیم و نگاه همه آنها به ماست که نتیجه گرفتیم و ۴ طلا در جهانی گرفتیم و روسیه یک طلا گرفته است.

وی ادامه داد: از تورنمنت جام تختی یک تعدادی در می آیند و بعد مثلا به جام وهبی امره می‌روند و آنجا هم یک تعداد کشتی‌گیر معرفی می شوند. همه در یک شرایط به هم می‌رسند و یک تورنمنت نزدیک تر به جهانی مثل اوکراین که علی گرایی را سال گذشته بردیم و امین کاویانی‌نژاد هم گفت می‌خواهد خود را در ۷۷ کیلو محک بزند. در واقع به همه فرصت داده شده، اگر مشکلی هست بگویند تا بگویم کجای کار بوده‌اند. ضمن اینکه کدام کشتی گیر در هر ۴ مسابقه ای که عنوان شده فاصله کمی با هم دارند، کشتی گرفته؟

جزینی در مورد وضعیت رضا خدری که هم در فینال لیگ و هم قهرمان کشوری کشتی گرفته و با نظر کادر فنی به دلیل غیبت در فینال کشوری باید در انتخابی جام تختی هم کشتی بگیرد تا در ادامه جواز حضور در جام تختی را به دست آورد، گفت: خدری خطایی کرده و در شهری که میزبانش اینهمه هزینه کرده، در فینال کشتی نگرفته، این تنبیهی بود که برای او در نظر گرفته شد چون دو فینال متوالی انجام نشد و به نظر می رسید اگر جریمه‌ای در نظر گرفته نشود، سایر کشتی‌گیران هم همین کار را بکنند. من فکر می‌کنم محمد بنا از این تنبیه بگذرد و این موضوع هم صرفا برای حضور در فینال مسابقات بود.

خبرگزاری ایرنا

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=2911
  • ارسال توسط :
  • 18 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای جزینی: دنیا باید از کشتی فرنگی ایران الگو بگیرد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.