تاریخ : شنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۰ Saturday, 29 January , 2022
1

جلسه مشاور وزیر ورزش و جوانان با فرزندان و همسران شهدا

  • کد خبر : 1754
  • 17 آذر 1400 - 21:14
جلسه مشاور وزیر ورزش و جوانان با فرزندان و همسران شهدا

تهران- ایرنا- سرپرست حوزه وزارتی و مشاور وزیر ورزش و جوانان در نشست با فرزندان و همسران شهدا بر ترویج و زنده کردن سیره شهدا میان کارکنان این وزارتخانه تاکید کرد.

به گزارش فارس پرس، چهارمین جلسه «چهارشنبه‌های اخوت» امروز در حضور فرزندان و همسران شهدا با اسماعیل احمدی سرپرست حوزه وزارتی وزارت ورزش برگزار شد.

در این جلسه احمدی با اشاره به نقش مهم جوانان در کشور اظهار داشت: در گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری تاکید دارند که جوانان باید زیر بار مسوولیت‌های مهم بروند. درست است که قبول مسوولیت سخت است ولی هرجا به جوانان اعتماد کردیم جواب آن را به خوبی دیدیم. تقوا، ایمان، پاکدستی و فسادستیزی و در عین حال شجاعت انقلابی، خصلت عموم جوانان است که قطعا باعث پیشرفت همه جانبه کارها خواهد شد.

احمدی افزود: جهاد فقط همان هشت سال نبود که ایثارگری و جامعه ایثارگران را صرفا محدود به جنگ نظامی کنیم. الان خیلی از جوانان ما، وقت و کار و مال و جان خود را برای جهاد و خدمت به مردم می‌گذارند و باب جهاد و ایثارگری هنوز هم ادامه دارد.

مدیرکل حوزه وزارتی خاطرنشان کرد: شنبه‌های ایثار را علاوه بر چهارشنبه‌های اخوت به برنامه خود اضافه کردیم و قصد داریم که هر شنبه با حضور در منزل یکی از خانواده‌های ایثارگران وزارتخانه، با این عزیزان دیدار داشته باشیم.

وی گفت: مصوبات چهارشنبه‌های اخوت را در دو بعد زمانی و موضوعی پیگیری خواهیم کرد و این مصوبات را در سه بخش کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت تقسیم‌بندی کردیم. پیگیر مطالبات همه دوستان ایثارگر، خانواده شهدا و جانبازان خواهیم بود. تشکیل شورای ایثارگران؛ ثبت تاریخ شفاهی ایثارگران، برگزاری اقدامات ورزشی و سیاحتی و زیارتی، خاطره گویی، تشکیل ستاد بزرگداشت سالگرد سردار دلها و … از مهم‌ترین برنامه‌های ایثارگران در وزارت ورزش و جوانان خواهد بود.

وی ادامه داد: این وظیفه را داریم که فرهنگ ایثار و فداکاری را ترویج دهیم. فرهنگ ایثار فقط به زمان جنگ ختم نمی‌شود و اگر بتوانیم کارمند خوب و موثر و کارآیی باشیم، با وجدان کاری و انضباط فردی تلاش کنیم و حق کسی را تضییع نکنیم؛ این فرهنگ حقیقی ایثار خواهد بود.

وی گفت: باید سیره شهید بودن را میان کارکنان زنده کنیم. غیبت نکردن، همدل و همگام و مهربان بودن بخشی از نمونه شهیدِ رفتاری بودن است. این وظیفه ابتدا برعهده جامعه ایثارگران است و سپس می توان از سایرین انتظار داشت.

در سلسله جلسات چهارشنبه های اخوت کلیه حاضرین سخنان خود را بیان کرده که در قالب صورتجلسه به اطلاع مقام عالی وزارت و تمام معاونین خواهد رسید.

خبرگزاری ایرنا

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=1754
  • ارسال توسط :
  • 24 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای جلسه مشاور وزیر ورزش و جوانان با فرزندان و همسران شهدا بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.