تاریخ : چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰ Wednesday, 26 January , 2022
1

خطر نحله‌های داخلی از جنگ اقتصادی صدها برابر بیشتر است

  • کد خبر : 3740
  • 15 دی 1400 - 22:22
خطر نحله‌های داخلی از جنگ اقتصادی صدها برابر بیشتر است

به گزارش فارس پرس به نقل از صداوسیما، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در مراسم وداع با ۱۵۰ شهیدا گمنام که در مصلی تهران برگزار شد، با اشاره رشادت‌های شهدای گمنام، گفت: شهدا بویژه شهدای گمنام، خودباوری و شعار ما می‌توانیم را به ملت ایران بازگرداندند. وی افزود: گمنامی یعنی پاک کردن نام و آدرس […]

به گزارش فارس پرس به نقل از صداوسیما، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در مراسم وداع با ۱۵۰ شهیدا گمنام که در مصلی تهران برگزار شد، با اشاره رشادت‌های شهدای گمنام، گفت: شهدا بویژه شهدای گمنام، خودباوری و شعار ما می‌توانیم را به ملت ایران بازگرداندند.

وی افزود: گمنامی یعنی پاک کردن نام و آدرس خود، تا نام آدرس ایران باقی بمانند. به برکت ایثار و شهادت رزمندگان، دیگر گذشت آن زمانی که در غیاب ملت ایران برایمان تصمیم می‌گرفتند.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور تصریح کرد: برخی فقط از بُعد عاطفی با شهدا ارتباط برقرار می‌کنند، اما شهدا دستاوردهای متعددی دارند. اولین دستاورد شهدا پیوند جوانه‌های نورس به درختان است. ایمان، اخلاق، اخلاص، شجاعت از جمله ارزش‌های شهدا است. ما باید این میراث را حفظ کنیم.

رضایی با بیان اینکه مردم‌دوستی و خدمت بی‌منت از دیگر ارزش‌های انسانی شهدا است گفت: پیش از انقلاب خبری از این ارزش‌ها نبود. اما شهدا اکنون برای ما الگوهایی هستند که خالق ارزش‌های بسیار شدند.

وی با اشاره به شهدای شاخصی مانند باکری، همت، متوسلیان و کاظمی، اضافه کرد: در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قهرمانان بزرگی در هر استان تربیت شد که قاسم سلیمانی هم یکی از همین قهرمانان به شمار می‌آید.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور ادامه داد: در جنگ اجازه ندادیم یک وجب از خاک کشورمان در دست دشمن باقی بماند. در ۲۰۰ سال گذشته ۲۵ جنگ علیه ایران شکل گرفت و بخش‌هایی مانند سمرقند و بحرین از آن جدا شد، اما دستاورد بزرگ شهدای دفاع مقدس حفظ خاک میهن بود.

رضایی خاطر نشان کرد: پیش از جنگ حتی یک سلاح انفرادی نداشتیم، اما امروز پهپادهای ما بیش از ۵۰۰ کیلومتر می‌روند و عکس می‌گیرند و کسی متوجه نمی‌شود و باز می‌گردند.

وی با بیان اینکه شهدا کاری کردند کارستان، به‌گونه‌ای که در عرصه‌های مختلف علمی و نظامی پیشرفت کردیم، گفت: بازگشت خودباوری به ملت ایران یکی از کارهای بزرگ شهدا بود. بیگانگان قبل از غارت نفت و معادن ما، اعتماد به نفس و خودباوری ما را با خود بردند، اما شهدا «ما می‌توانیم» را به ما بازگرداندند و به یک شعار تبدیل شد.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور افزود: به جوانان عزیز ایران می‌گویم که مراقب باشید در صحنه دیپلماسی و سایر صحنه‌ها خودباوری را از ما نگیرند. خطر نحله‌های داخلی خطرش از جنگ اقتصادی صدها برابر است. رانت‌خواران و نفوذی‌ها در میان آن‌ها رخنه می‌کنند تا بگویند راهکاری وجود ندارد و تسلیم شوید. پس چگونه شهدا ما را در برابر حمایت‌های مالی و تسلیحاتی کشورها از صدام در دوران جنگ تحمیلی ما را به خودباوری رساندند؟

رضایی تأکید کرد: این نحله‌ها مانند عوعوی آمریکایی‌هاست. شهدای گمنام امروز آمده‌اند تا بگویند ما می‌توانیم.

منبع: خبرگزاری مهر

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=3740
  • ارسال توسط :
  • 16 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای خطر نحله‌های داخلی از جنگ اقتصادی صدها برابر بیشتر است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.