تاریخ : جمعه, ۶ خرداد , ۱۴۰۱ Friday, 27 May , 2022
0

دلخانی به فینال کشتی فرنگی جام پتروف بلغارستان راه یافت

  • کد خبر : 5689
  • 28 بهمن 1400 - 23:27
دلخانی به فینال کشتی فرنگی جام پتروف بلغارستان راه یافت

تهران _ ایرنا _ میثم دلخانی دارنده طلای جهان به فینال وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی جام نیکولا پتروف بلغارستان راه یافت.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی جام دانکلوف و نیکولای پتروف طی روزهای روزهای ۲۸ بهمن تا اول اسفند ماه در شهر ولیکو ترانوو برگزار می‌شود.

میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی جام نیکولا پتروف فینالیست شد و علیرضا مهمدی نیز به دیدار رده‌بندی وزن ۸۲ کیلوگرم رفت.

مرتضی قیاسی آزادکار المپیکی کشورمان با تغییر وزن به مبارزه رده‌بندی وزن ۷۹ کیلوگرم جام دانکلوف راه پیدا کرد.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان در پایان مسابقات روز نخست به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

در وزن ۶۱ کیلوگرم داریوش حضرتقلی‌زاده در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ مغلوب کولسنیک از مولداوی شد و با توجه به شکست این حریف مقابل راویندر از هند در مرحله یک چهارم نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم یوسف کامرانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۷ بر یک از سد ویسیلی از مقدونیه گذشت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل رمضان رمضان‌اف از بلغارستان با نتیجه ۱۱ بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده‌ها رفت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر حسن از بلغارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل میرزاگالیف از قزاقستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل استینوف در حالی که ۷ بر یک پیش بود با توجه به سه اخطاره شدن این حریف روس به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل علی شعبان‌اف دارنده مدال برنز جهان از بلاروس با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب و راهی دیدار رده‌بندی شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم مهدی حاجیلوئیان دارنده نقره جوانان جهان پس از استراحت در دور نخست  در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۲ مقابل عثمان نورماگمدوف دارنده مدال برنز جهان از جمهوری آذربایجان شکست خورد و با توجه به مغلوب شدن این حریف آذربایجانی در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

کشتی فرنگی:

در وزن ۵۵ کیلوگرم سیدآرش نگهداری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل دریدی از الجزایر با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر الجزایری در مرحله نیمه نهایی، نگهداری حذف شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی دارنده طلای پیکارهای جهانی سال ۲۰۲۱ نروژ در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر دیمیتریجویچ از صربستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه با نتیجه ۷ بر ۳ کانیبک اولو از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل اریک توربا دارنده مدال نقره بازی‌های اروپایی با نتیجه ۷ بر ۶ به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت.‌

در وزن ۷۲ کیلوگرم علیرضا عبدولی در دور نخست با نتیجه ۸ بر یک پورتمانن از سوئیس را مغلوب کرد و در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب علی ارسلان کشتی‌گیر ایرانی تیم صربستان شد و با توجه به راه‌یابی ارسلان به دیدار فینال، عبدولی به گروه بازنده‌ها راه یافت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم علیرضا مهمدی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر یک کیسمونی از مجارستان را مغلوب کرد و در دور سوم نیز با نتیجه ۸ بر یک از سد آسیکیف از قرقیزستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر یک مغلوب گلا بولکوادزه قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان شد و به دیدار رده‌بندی رفت.

رضا مومنی در وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد، فردا در مسابقات مقدماتی روز دوم این رقابت‌ها در کشتی نخست خود به مصاف حریفی از الجزایر می‌رود.

سایر کشتی‌گیران کشورمان در مسابقات مقدماتی روز سوم این مسابقات حضور خواهند داشت.

ترکیب تیم اعزامی ایران به این مسابقات و برنامه برگزاری به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

۵۷ کیلوگرم: رضا مؤمنی
۶۱ کیلوگرم: داریوش حضرتقلی‌زاده
۷۰ کیلوگرم: یوسف کامرانی
۷۹ کیلوگرم: مصطفی قیاسی
۸۶ کیلوگرم: محسن مصطفوی
۹۲ کیلوگرم: مهدی حاجیلوئیان
۹۷ کیلوگرم: میثم عبدی
۱۲۵ کیلوگرم: یدالله محبی
مربیان: مصطفی میرعمادیان – مجید نظری
داور: غلامرضا بهارلو

کشتی فرنگی:

۵۵ کیلوگرم: سید آرش نگهداری
۶۰ کیلوگرم: سعید اسمعیلی
۶۳ کیلوگرم: میثم دلخانی
۷۲ کیلوگرم: علیرضا عبدولی
۸۲ کیلوگرم: علیرضا مهمدی
مربیان: ملک محمد بویری- سید نظام حسینی
سرپرست: سید هاشم میرزاده

بر اساس برنامه این مسابقات رقابت‌های اوزان ۶۱، ۷۰، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد و اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲ و ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی روزهای پنج شنبه و جمعه (۲۸ و ۲۹ بهمن)، مسابقات اوزان ۵۷، ۶۵ و ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد و ۸۷، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی روزهای جمعه و شنبه (۲۹ و ۳۰ بهمن) و رقابت های اوزان ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد و ۶۰، ۶۷ و ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی روزهای شنبه و یکشنبه (۳۰ بهمن و اول اسفند) برگزار خواهد شد.

خبرگزاری ایرنا

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=5689
  • ارسال توسط :
  • 24 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای دلخانی به فینال کشتی فرنگی جام پتروف بلغارستان راه یافت بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.