تاریخ : جمعه, ۶ خرداد , ۱۴۰۱ Friday, 27 May , 2022
3

ریشه در زمین و سایه‌ای به گستره زمان

  • کد خبر : 3443
  • 11 دی 1400 - 20:27
ریشه در زمین و سایه‌ای به گستره زمان

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها*: یازده دیماه ۱۳۶۳ را چون یادآور عروج سرخ و شهادت این سه دوست دست شسته از دنیا و رها شده برای رسیدن به عقباست، گرامی داشته و یادشان را زنده می‌داریم. توفیق است چند صباحی در ایام عروج مظلومانه این سه شقایق وارسته، جملاتی ناب از صحیفه جان می‌نگارم و […]

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها*: یازده دیماه ۱۳۶۳ را چون یادآور عروج سرخ و شهادت این سه دوست دست شسته از دنیا و رها شده برای رسیدن به عقباست، گرامی داشته و یادشان را زنده می‌داریم.

توفیق است چند صباحی در ایام عروج مظلومانه این سه شقایق وارسته، جملاتی ناب از صحیفه جان می‌نگارم و بر این توفیق قلبی، مسرورم و شادمان و لذا باید قدرش را نیک بدانم.

خون سرخ و عزت آفرین سه دلاور از دیار مدفن جعفربن موسی الکاظم (ع) سرمشقی مانا برای رهایی از بند درماندگی شد و هرم وجودشان چونان حرارتی بر زمین بوکان بخشید که خنکای دیماه را یارای تقابل نیافت.

سه عنصری که برای خدایی شدن، یکی شدند و رفتند تا بمانند تا ما نیز از طفیل وجود گرم شأن زندگی کنیم.

خصال نیکوی این سه بر هیچکس پوشیده نیست و می‌توان اشتهار به خوی حسنه را بزرگترین ویژگی هر کدام برشمرد و بر این انتخاب، بر طبل شادمانه کوبید.

عزتمندان غرورآفرین که در پی شناخت دادار هستی آفرین، جهان را بدون پیرایه خواستند و فریادش زده و با عاقبتی همایونی به دیدارش شتافتند و سر و روی خونین خود را پیشکش نگاه مهربان آفریدگار ساختند.

شهیدایی که ریشه در زمین دارند و سایه‌ای به گستره زمان برای ما به ودیعه نهاده اند به شرطی که اول خود را شناخته و سپس در مسیر خدایی شدن گام نهیم.

این سه پاسدار انقلاب بوده اند، انقلابی که همه عزت آن به پسوند اسلامی آن است ولی در کمال تأسف، اینک معدود افراد دارای منصب، آن را به نفع خود مصادره کرده اند و از شما فقط قاب عکسی زینتی به دیوار اتاق کارشان آویخته اند، می‌شود شمایی که از دل قاب زرین عکس همه را می‌نگرید، شیوه، مشی، منش و رفتار مدیریتی اینان را که مشاهده می‌کنید، برای ما تعریف کرده و بگویید؟

شاید هم گفتن‌های خود و واگویه هایتان را برای دیدار قیامت نگاه داشته اید که متوقعان شفاعت را پاسخ دهید! هرچند پلیدسیرتان خونخواهی که عرصه را بر مردم مظلوم تنگ کرده اند، اندک اند، اما دامنه و نتیجه عمل آنها بسیار گسترده و به عمق ناپاکی‌های دوران است.

اینک پس از سی و هفت سال که جمعی مغموم از حضورشان بی بهره اند، می‌شود با خاطراتشان و عمل به سبک زندگی آنان، در مسیر ولایت حرکتی پرنور برای رهایی از اشرافیت های امروزی را ادامه داد تا به حق برسیم. ان شاءالله...

* برادر شهید و فعال رسانه‌ای و اجتماعی

منبع: خبرگزاری مهر

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=3443
  • ارسال توسط :
  • 51 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای ریشه در زمین و سایه‌ای به گستره زمان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.