تاریخ : جمعه, ۶ خرداد , ۱۴۰۱ Friday, 27 May , 2022
2

شهید سلیمانی صفحات جدیدی در عرصه تقابل با آمریکا ترسیم کرد

  • کد خبر : 3139
  • 07 دی 1400 - 20:25
شهید سلیمانی صفحات جدیدی در عرصه تقابل با آمریکا ترسیم کرد

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: همزمان با نزدیک شدن به دومین سالگرد شهادت فرماندهان پیروزی شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، «جهاد ایوب» منتقد و ادیب لبنانی به بررسی ابعاد وجودی و شخصیتی شهید سلیمانی و دستاوردها و تأثیرات ایشان در عرصه محور مقاومت پرداخت. جهاد ایوب گفت: شهید سلیمانی سلاح پشتیبانی شده با […]

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: همزمان با نزدیک شدن به دومین سالگرد شهادت فرماندهان پیروزی شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، «جهاد ایوب» منتقد و ادیب لبنانی به بررسی ابعاد وجودی و شخصیتی شهید سلیمانی و دستاوردها و تأثیرات ایشان در عرصه محور مقاومت پرداخت.

جهاد ایوب گفت: شهید سلیمانی سلاح پشتیبانی شده با فکر و اندیشه را به عرصه تحولات و مبارزات فلسطین وارد کرد و به این نکته ایمان داشت که سلاح بدون معرفت و دانش، هیاهویی محض است که هیچ پیروزی و دستاوردی را محقق نمی سازد. او پایه های جهادش در لبنان را به عنوان یک مبارز قهرمان و یار و یاور فرزندان این کشور بنیان گذاشت و چهره او در دل های آنها و افکارش در اعماق جانشان نقش بست. شهید سلیمانی به سوریه رفت و در آنجا خوش درخشید و آثاری ماندگار بر جای گذاشت و در نهایت ثمره جهادش را به عراق هدیه کرد.

شهید سلیمانی در عرصه تقابل با آمریکا و رژیم صهیونیستی صفحات جدیدی ترسیم کرد و ایمان داشت که سلاحِ بدون معرفت و دانش، فقط هیاهو است و هیچ دستاورد و پیروزی را محقق نمی سازد.

وی با بررسی برخی جوانب درخشان شخصیت شهید سلیمانی افزود: ثبات قدم از ویژگی های شخصیتی شهید سلیمانی بود. او چیزی غیر از یاری مستضعفان نمی شناخت. قدرت را با عقل و ایمان را با اعتماد ادغام کرد. شهید سلیمانی مَرد تصمیم گیری های آنی بود که در لحظه، سیگنال ها را دریافت می کرد تا آن را بازخوانی و در نهایت به نفع مقاومت از آن استفاده کند. او نادی محبت بود و در واکنش به مشکلات و سختی های میادین جهاد، استوار و محکم ایستاد.

منتقد لبنانی ادامه داد: شهید سلیمانی، شجاعت را با قدرت و هراس نداشتن از دشمن ادغام کرد. او در زمینه مقابله با آمریکا و رژیم صهیونیستی صفحات جدیدی را ترسیم کرد. هنگامی که داعش ظهور پیدا کرد، تصمیم گرفت که بدون حاشیه و تبلیغات با آن مبارزه کند و امیدها در مسیر کسب پیروزی ها بر کفّار جهان، پس از خداوند به او بود و با این وجود همچنان در راه خدمت به فلسطین و حمایت از آن و یاری آرمان فلسطین، امین و امانتدار بود.

جهاد ایوب تصریح کرد: شهید سلیمانی در عرصه رسانه ای نیز صاحب دیدگاه بود و به نقش اساسی رسانه ها در میدان نبرد ایمان داشت و از میزان تأثیر به تصویر کشیدن تحولات در سردرگم کردن و ارعاب دشمن اطلاع داشت و این مسئله، آگاهی او را در پوشش نبردهای نظامی بیشتر کرده بود.

شهید سلیمانی به نقش و اهمیت رسانه در روند نبردها اعتقاد داشت و از سطح تأثیر به تصویر کشیدن تحولات بر سردرگمی و ارعاب دشمن آگاهی داشت.

وی خاطرنشان کرد: شهید قاسم سلیمانی فقط یک شخصیت نظامی نبود. هر کسی که از نزدیک با او مراوده داشت، سکوت پربار و تبسّمی که همیشه بر لب داشت را لمس می کرد. او جنجال و هیاهو به پا نمی کرد و فقط عملگرا بود؛ تحقیق و بررسی می کرد و تصمیم می گرفت. شهید سلیمانی اصرار داشت پیروزی ساز باشد نه اینکه با پیروزی ها همراهی کند. او پیروزی را برای ما ساخت و باعث شد ما با آن زندگی کنیم. شهید سلیمانی پس از اهدای هر پیروزی به ما به سرعت سراغ نبرد و پیروزی بعدی می رفت.

منتقد و ادیب لبنانی در پایان گفت: شهید قاسم سلیمانی، فهرست درخشان و طلایی قهرمانی هایی را در یاد و خاطره ما بر جای گذاشت که مسیر آینده ما را ترسیم می کند. الگوهای رفتاری و شخصیتی او هرگز از بین نمی روند و در ترسیم آینده این امت حضور همیشگی دارند و ما هر بار که تصمیم داشته باشیم وارد مسیر جهاد در راه خدا و وطن شویم و در راه احقاق حق علیه ظلم و ایستادن در کنار همه مظلومان قدمی برداریم، به آن رجوع خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=3139
  • ارسال توسط :
  • 41 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای شهید سلیمانی صفحات جدیدی در عرصه تقابل با آمریکا ترسیم کرد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.