تاریخ : جمعه, ۶ خرداد , ۱۴۰۱ Friday, 27 May , 2022
0

صعود هورسان و هراز در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر والیبال

  • کد خبر : 5291
  • 20 بهمن 1400 - 23:29
صعود هورسان و هراز در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر والیبال

ساری – ایرنا هفته بیست‌پنجم لیگ برتر والیبال برای تیم‌های مازندرانی با دو برد ارزشمند به پایان رسید. هورسان در رامسر با پیروزی مقابل پیکان مدعی شگفتی‌ساز ظاهر شد تا برای بقا امیدوار بماند و لبنیات هراز با پیروزی مقابل شهرداری ارومیه به لطف برد هورسان مقابل پیکان به رتبه دوم جدول رده‌بندی صعود کرد.

به گزارش فارس پرس، تیم‌های والیبال لبنیات هراز آمل و هورسان رامسر امروز چهارشنبه در بیست‌وپنجمین هفته لیگ برتر والیبال بازی‌های حساس مقابل حریفان خود را با برد پشت‌سر گذاشتند و هر کدام توانستند یک پله در جدول صعود کنند.

هورسان رامسر که در رتبه سیزدهم قرار داشت و در صورت شکست تا حد زیادی سقوطش از لیگ برتر قطعی می‌شد با بردی ارزشمند و تقریبا دور از انتظار موقتا از سقوط فرار کرد و یک پله در جدول بالاتر رفت و لبنیات هراز نیز با برد مقابل شهرداری ارومیه به هفدهمین پیروزی فصل دست یافت و با کمک هورسان که پیکان رده دومی را شکست داد توانست رتبه دوم جدول را در اختیار بگیرد.

هورسان رامسر – پیکان تهران

تیم والیبال هورسان رامسر که برای امیدوار ماندن به بقا در لیگ برتر والیبال فقط به برد در دیدار امروز مقابل پیکان پرستاره نیاز داشت، در حالی که پیش‌بینی می‌شد مقابل تیم دوم جدول و یکی از مدعیان قهرمانی کار سختی در پیش داشته باشد، فراتر از انتظارات ظاهر شد و توانست در سه دست پیاپی تیم قدرتمند پیکان را در رامسر شکست دهد. بردی که هم هورسان را یک پله در جدول بالا برد و به بقا در لیگ امیدوار نگه داشت و هم باعث صعود یک پله‌ای لبنیات هراز آمل در جدول و قرار گرفتن این تیم مازندرانی در رتبه دوم جدول شد.

شاگردان مسعود آرمات دست نخست را توفانی آغاز کردند و اجازه ندادند بازیکنان پیکان تاکتیک‌های مد نظر پیمان اکبری را در زمین به درستی اجرا کنند. سرویس‌های کم‌نقص، دریافت‌های دقیق و هماهنگی بالای بازیکنان هورسان در این دست چهره متفاوتی از این تیم نسبت به هفته‌های گذشته را نشان داد و پیمان اکبری و شاگردانش را در امتیازگیری با مشکل جدی مواجه کرد. به طوری که فاصله امتیازی هورسان با پیکان پرستاره به بیش از پنج امتیاز رسید و در نهایت نیز هورسانی‌ها توانستند دست نخست را با اختلاف ۱۰ امتیازی و نتیجه ۲۵ – ۱۵ به سود خود تمام کنند.

صعود هورسان و هراز در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر والیبال

هورسان در دست دوم نیز به روند موفق‌اش در امتیازگیری و تقابل پایاپای با حریف قدرتمند خود ادامه داد و باز هم پیکانی‌ها گرفتار بازی خوب و هماهنگ و تاکتیکی شاگردان آرمات شدند. البته پیکان در این دست بهتر از دست نخست عمل کرد و توانست فاصله امتیازی را کمتر کند. اما در نهایت هورسان موفق شد ۲۵ – ۲۲ در دومین دست نیز پیروز شود.

در دست سوم نیز دریافت‌های عالی رامسری‌ها و بازی با کیفیت آن‌ها ستاره‌های پیکان را با چالش جدی در امتیازگیری مواجه کرد. شاگردان پیمان اکبری نیز تحت فشار بازی بارها سرویس را به تور زدند و امتیاز از دست دادند. هورسان رامسر مانند دو دست نخست، در دست سوم هم از ابتدا پیش افتاد و فاصله حداکثر دو امتیازی با حریف قدرتمند را در طول بازی تا امتیاز ۲۲ نسبت به حریف حفظ کرد. اما از امتیاز ۲۲ به بعد سرعت بیشتری در امتیازگیری داشت و با نتیجه ۲۵ – ۲۱ پیکان را شکست داد تا با کسب یک برد ارزشمند در هفته ماقبل پایان مرحله مقدماتی رقابت‌ها، از سقوط قطعی فرار کند و به بقا در لیگ امیدوار شود.

تعداد بردهای هورسان رامسر با این پیروزی مهم به هشت رسید و این تیم برای بقا در لیگ برتر همچنان امیدوار ماند. شکست خانگی شهرداری ورامین که یکی از رقبای اصلی هورسان برای بقا در لیگ محسوب می‌شود مقابل راه‌یاب ملل مریوان باعث شد که تعداد بردهای هورسان و شهرداری ورامین برابر شود.

 با توجه به این که هورسان از ۲۵ بازی برگزار شده‌اش ۲۵ امتیاز کسب کرده و مجموع امتیازات شهرداری ورامین از همین تعداد بازی ۲۴ امتیاز است، هورسان با این برد توانست یک پله در جدول صعود کند و رتبه سیزدهم خود را با رتبه دوازدهم شهرداری ورامین تعویض کند. با این حساب هورسان رامسر در دیدار هفته پایانی که باید مقابل شهرداری گنبد در رامسر برگزار شود می‌تواند با کسب پیروزی مجوز ماندن در لیگ برتر را حفظ کند.

لبنیات هراز آمل – شهرداری ارومیه

تقابل مهم بالای جدولی‌های لیگ برتر والیبال از دو شهر مدعی والیبال ایران یعنی آمل و ارومیه امروز ۳ – ۱ به سود آملی‌ها تمام شد تا در یک هفته به پایان مرحله مقدماتی، رتبه دوم جدول در اختیار بهروز عطایی و شاگردانش قرار بگیرد.

دست نخست با برتری نسبی هرازی‌ها آغاز شد، اما این برتری پایدار نبود و شهرداری ارومیه به لطف حملات خوب روی تور توانست مدیریت بازی را از دست شاگردان عطایی خارج کند و از میزبان پیش بیفتد. فاصله امتیازی شهرداری ارومیه با لبنیات هراز جبران نشد و در نهایت دست نخست با نتیجه ۲۵ – ۲۰ به سود شهرداری ارومیه پایان یافت.

صعود هورسان و هراز در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر والیبال

دست دوم با کارت قرمز داور به یکی از بازیکنان لبنیات هراز آغاز شد تا کار برای شاگردان عطایی دشوار شود. این اتفاق تمرکز تیمی هراز را به هم ریخت و شهرداری ارومیه نیز از این فرصت به خوبی استفاده کرد و ۵ – ۱ از میزبان پیش افتاد. اما دریافت وقت استراحت به موقع توسط بهروز عطایی و ورود امیر خداپرستی به زمین لبنیات هراز را به جریان بازی برگرداند. هرازی‌ها در ادامه نه تنها اختلاف امتیازی پیش آمده را جبران کردند، بلکه توانستند از حریف پیش بیفتند و در نهایت ۲۵ – ۲۲ دست دوم را به سود خود پایان دهند.

دست سوم از همان ابتدا با برتری لبنیات هراز آمل آغاز شد و شاگردان عطایی با کنترل جریان بازی موفق شدند همان نتیجه دست دوم را تکرار کنند و ۲۵ – ۲۲ پیروز شوند.

پیروزی در دو دست پیاپی آن هم پس از شکست در دست نخست و آغاز دست دوم با دریافت کارت قرمز، روحیه مضاعفی به هرازی‌ها برای آغاز دست چهارم داد. بازیکنان لبنیات هراز از ابتدای دست چهارم با حملات عالی روی آنتن، توپ‌گیری و دفاع‌های بی‌نقص این دست را خیلی آسان‌تر از دو دست قبلی و با نتیجه ۲۵ – ۱۵ به سود خود تمام کردند و به هفدهمین برد خود در این فصل دست یافتند.

صعود هورسان و هراز در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر والیبال

لبنیات هراز آمل در آخرین هفته مرحله مقدماتی باید از راه‌یاب ملل مریوان میزبانی کند. صعود این تیم به مرحله پلی‌آف قطعی شده و کسب برد در هفته پایانی و تثبیت رتبه دوم در پایان این مرحله، می‌تواند لبنیات هراز را با قرعه آسان‌تری در مرحله پلی‌آف مواجه کند.

طبق برنامه‌ زمان‌بندی مسابقات لیگ، مسابقات مرحله پلی‌آف سوم اسفند برگزار می‌شود و پس از مشخص شدن تیم‌های راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی، چهار تیم برتر مسابقات در روزهای ۱۳، ۱۵ و ۱۷ اسفند در تهران به مصاف هم می‌روند تا فینالیست‌های مسابقات مشخص شوند. فینال بازی‌ها بین دو تیم برتر نیز در سه بازی طی روزهای ۲۲، ۲۴ و ۲۶ اسفند برگزار می‌شود.

خبرگزاری ایرنا

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=5291
  • ارسال توسط :
  • 21 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای صعود هورسان و هراز در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر والیبال بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.