تاریخ : دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰ Monday, 24 January , 2022
0

«قوس طلایی»؛ عملیات آمریکا و انگلیس برای ایجاد استان جدید در یمن

  • کد خبر : 1377
  • 10 آذر 1400 - 0:15
«قوس طلایی»؛ عملیات آمریکا و انگلیس برای ایجاد استان جدید در یمن

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: محمد ورق، از نمایندگان پارلمانی دولت مستعفی یمن و نیز از رهبران حزب وابسته به این دولت «اصلاح» اطلاعاتی درباره نقش آمریکا و انگلیس در نبرد ساحل غربی یمن و توطئه‌های مخفی آنها برای تسلط بر نوار ساحلی غرب این کشور فاش کرد. ورق به تفصیل درباره طرحی که در […]

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: محمد ورق، از نمایندگان پارلمانی دولت مستعفی یمن و نیز از رهبران حزب وابسته به این دولت «اصلاح» اطلاعاتی درباره نقش آمریکا و انگلیس در نبرد ساحل غربی یمن و توطئه‌های مخفی آنها برای تسلط بر نوار ساحلی غرب این کشور فاش کرد.

ورق به تفصیل درباره طرحی که در ساحل غربی یمن برای ایجاد استانی جدید در حال اجرا است و طرح تسلط بر ساحل غربی از «المخا» تا «باب المندب» و نیز ریف جنوبی تعز که به شکل یک کمان است را مطرح می کند و توضیح می دهد:

عملیاتی که نیروهای ائتلاف سعودی در پانزدهم ژوئن ۲۰۱۸ به نام «السهم الفضی» (تیر نقره‌ای) آغاز کردند، توسط انگلیس و آمریکا طراحی شده بود و این دو کشور بر آن نظارت می‌کردند. هدف از این عملیات تسلط بر نوار ساحلی غرب یمن و ایجاد یک استان جدید بود.

عملیات تیر نقره‌ای که سازمان اطلاعات انگلیس علیه الحدیده کلید زده به معنای تجمیع نیروهای ساحلی در ستونی بلند و باریک در امتداد ساحل «التهامی» از «الخوخه» تا الحدیده به صورت مستقیم بود.

این برنامه به وسیله آمریکا و انگلیس برای سواحل غربی یمن آماده شده بود تا استانی جدید به نام «الساحل الغربی» از ابتدای روستای «الطائف» در «الدریهمی» تا «باب المندب» و مناطقی در استان‌های «تعز» و «اب» تشکیل شود و هدف آن حفاظت از منافع آمریکایی-انگلیسی در جزایر و سواحل غربی یمن بود.

انگلیس حدود ۱۰ روز است که عملیات دیگری تحت عنوان «القوس الذهبی» (کمان طلایی) را از طریق نیروهای مشترک در «حیس» الحدیده و جنوب «تعز» کلید زده است.

عملیات کمان طلایی که اکنون نیروهای «طارق صالح عفاش» وابسته به امارات در ساحل غربی یمن تحت عنوان کمان طلایی آغاز کرده‌اند در واکنش به عقب‌نشینی‌های اخیر برخی عناصر نیست، بلکه در ادامه تلاش‌ها برای خرید زمان صورت می‌گیرد تا مقدمات برای تکمیل پروژه اصلی یعنی اعلام استان ساحل غربی نهایی شود، استانی که قرار است در نهایت به عفاش تحویل داده شود.

منبع: خبرگزاری مهر

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=1377
  • ارسال توسط :
  • 34 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای «قوس طلایی»؛ عملیات آمریکا و انگلیس برای ایجاد استان جدید در یمن بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.