تاریخ : شنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۰ Saturday, 29 January , 2022
1

لغو کلیه تحریم‌های مغایر با برجام شرط لازم موفقیت مذاکرات است

  • کد خبر : 704
  • 25 آبان 1400 - 3:04

به گزارش خبرگزاری مهر، علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان امروز از طریق ویدئو کنفرانس با «سرگئی ریابکوف» و «ما ژائوسو» معاونان وزیران امور خارجه روسیه و چین درباره مذاکرات پیش رو برای لغو تحریم‌ها گفتگو کرد. معاون سیاسی وزیر امور خارجه در این ارتباط ویدئویی با اشاره به روابط جمهوری اسلامی ایران، […]

به گزارش خبرگزاری مهر، علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان امروز از طریق ویدئو کنفرانس با «سرگئی ریابکوف» و «ما ژائوسو» معاونان وزیران امور خارجه روسیه و چین درباره مذاکرات پیش رو برای لغو تحریم‌ها گفتگو کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در این ارتباط ویدئویی با اشاره به روابط جمهوری اسلامی ایران، جمهوری فدراتیو روسیه و جمهوری خلق چین و همسویی مواضع سه کشور در موضوعات مختلف بین‌المللی، سیاست اصولی سه کشور در ترویج چندجانبه‌گرایی، مقابله با یکجانبه‌گرایی را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: تحریم‌های ظالمانه امریکا علیه ایران، هزینه مقابله با یکجانبه‌گرایی است.

باقری، ضرورت لغو کلیه تحریم‌های مغایر با برجام و اقدامات متناقض با قطعنامه ۲۲۳۱ به صورت قابل راستی‌آزمایی و در راستای انتفاع اقتصادی ایران از عادی‌سازی روابط اقتصادی و تجاری ایران را شرط لازم موفقیت مذاکرات پیش رو برشمرد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به رایزنی‌های اخیر در کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس و اسپانیا در خصوص مذاکرات آتی اظهار کرد: لغو مؤثر تحریم‌های غیرقانونی آمریکا یک ضرورت و اولویت اصلی مذاکرات پیش رو است.

معاونان وزیران امور خارجه روسیه و چین نیز در این تماس ویدئویی ضمن تأکید بر ضرورت تداوم رایزنی‌ها و هماهنگی‌ها میان سه کشور در موضوعات مختلف، اقدام یکجانبه آمریکا در نقض توافق و اعمال مجدد تحریم‌ها ضد ایران را عامل اصلی بروز مشکلات موجود بر سر راه اجرای توافق ایران و پنج به علاوه یک دانستند.

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=704
  • ارسال توسط :
  • 34 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای لغو کلیه تحریم‌های مغایر با برجام شرط لازم موفقیت مذاکرات است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.