تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022
2

مهمترین اصل و زیرساخت نظام سیاسی الهی شایسته‌سالاری است  

  • کد خبر : 1124
  • 05 آذر 1400 - 13:28

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، امروز (جمعه) در نماز جمعه تهران در سخنانی به تبیین شرایط انتخاب مالک اشتر پرداخت و گفت: انتصاب مالک اشتر، این فرمانده سلحشور به مقام استانداری و مدیریت استان مهم مصر و تعریف وظایف روشن بیانگر چند حقیقت است. وی ادامه داد: […]

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، امروز (جمعه) در نماز جمعه تهران در سخنانی به تبیین شرایط انتخاب مالک اشتر پرداخت و گفت: انتصاب مالک اشتر، این فرمانده سلحشور به مقام استانداری و مدیریت استان مهم مصر و تعریف وظایف روشن بیانگر چند حقیقت است.

وی ادامه داد: اولاً تحقق آرمان‌های الهی و حرکت در مسیر جامعه‌ای که قیام به قسط و عدالت می‌نماید، مرهون نظام‌سازی و شکل‌گیری نظام سیاسی برآمده از آموزه‌های دینی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: بدون شکل‌گیری یک نظام سیاسی کارآمد با حضور و مشارکت آحاد جامعه و مبتنی بر مبانی روشن وحیانی، برای شکل‌گیری جامعه‌ای که در انتظار انبیای الهی است، فراهم نخواهد شد.

وی تصریح کرد: ثانیاً این نظام بر چند اصل استوار است، مهمترین اصل و زیرساخت نظام سیاسی الهی شایسته‌سالاری است.

ابوترابی‌فرد اضافه کرد: انتخاب مالک اشتر آن هم در جایگاهی که شخصیتی فرزانه، فرهیخته، توانا و با انگیزه، محمد بن ابی بکر در آن جایگاه قرار دارد، حکایت از این واقعیت می‌کند که در نگاه سیاسی و مدیریت علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام انتخاب مدیران صالح، شایسته، ممتاز، پیشرو، پیشگام در اولویت است.

وی ادامه داد: نظام سیاسی در اندیشه سیاسی امام علی، باید در مسیر آبادانی عمران و توسعه کشور قدم بردارد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: کشور اسلامی باید در مرز آبادانی و عمران حرکت کند. توسعه انسانی، عمران و آبادانی امروز در دستور کار دولت‌های پیشرو است.

ابوترابی‌فرد گفت: ایران اسلامی، نظام ولایی، باید در گام نخست، صف اول مرز توسعه مرکز توسعه انسانی و آبادانی و عمران کشور قدم بردارد و باید برای این هدف والا برنامه‌ریزی کند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: امیرالمومنین به دو ابزار برای دستیابی به این آرمان بلند اشاره می‌کند و آن را ابزار را کلیدی می‌داند.

وی ادامه داد: نظام تأمین مالی دولت و نظام دفاعی؛ دو گوهر گرانبها اگر در دست ملت و نظام سیاسی است که اگر نباشد به هیچیک از اهداف خود دست پیدا نمی‌کنند.

ابوترابی‌فرد اضافه کرد: در هفته بسیج قرار داریم. چرا امروز بسیج دارای این منزلت و جایگاه رفیع در نگاه ملت ایران و ملت اسلام است؟ زیرا ستون فقرات امنیت امروز دنیای اسلام است.

وی افزود: اقتدار امروز ایران و کشورهای همسایه و اقتدار محور مقاومت، برآمده از صلابت، ایمان، اندیشه مبتنی بر مبانی دینی، بصیرت، ایثار و استقامت بسیج و نیروهای نظامی و دفاعی کشور است، این امنیت مهمترین سرمایه برای ارتقای کشور است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: ملت عزیز و بزرگوار؛ هر چند ما با اهداف تعریف شده در مشهور حکمرانی علی بن ابیطالب فاصله داریم، اما شما قطعاً می‌دانید این سرمایه گران‌بهای استقلال، این سرمایه بی‌بدیل امنیت، در دنیایی که صاحبان قدرت برای خلق ناامنی در آن تلاش می‌کنند، دستاورد نظام ولایی اسلامی است.

تکمیل می‌شود…

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=1124
  • ارسال توسط :
  • 91 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای مهمترین اصل و زیرساخت نظام سیاسی الهی شایسته‌سالاری است   بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.