تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022
2

نظام بانکی باید به سمت اعتبارسنجی برای پرداخت تسهیلات حرکت کند

  • کد خبر : 4423
  • 27 دی 1400 - 22:09
نظام بانکی باید به سمت اعتبارسنجی برای پرداخت تسهیلات حرکت کند

تهران- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی با تاکید بر لزوم برچیده شدن قوانین و مقررات دست و پاگیر اداری که فرایند تخصیص تسهیلات به متقاضیان را طولانی می کند، گفت: بانک‌ها باید به سمت اعتبارسنجی به جای وثیقه‌محوری در پرداخت تسهیلات حرکت کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی بانک ملی ایران، محمدرضا فرزین در جلسه امروز رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت با مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی بر نقش محوری بانک‌ها در تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی تاکید کرد و افزود نظام بانکی باید با حرکت به سمت اعتبارسنجی به جای نظام وثیقه محور، نه تنها سرعت پرداخت تسهیلات را افزایش دهد، بلکه بازگشت منابع به بانک را نیز بیش از پیش تضمین کند.

وی اظهار داشت: به منظور تسریع روند فعالیت بنگاه‌ها و نیز رفع نیازهای اقتصادی متقاضیان، فرایند پرداخت تسهیلات بانکی به عموم مردم باید آسان‌تر شود.

رییس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی با بیان اینکه ۸۳ درصد تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی کشور توسط نظام بانکی انجام می شود، ادامه داد: اقتصاد ایران بانک محور است و بانک‌ها لازم است در این خصوص نقش مناسبی ایفا کنند.

مدیرعامل بانک ملی ایران به ارزش مالی بیش از ۸۰ هزار هزار میلیارد تومانی بانک‌های کشور اشاره و با بیان اینکه اعتماد مردم به نظام بانکی بسیار قابل توجه است، اظهار کرد: اکنون ۸۰ میلیون نفر در بانک‌های کشور حساب بانکی دارند و به طور متوسط هر یک نفر، ۸ حساب بانکی را به خود اختصاص داده است.

فرزین همچنین نقش نظام بانکی را در ایجاد شغل قابل توجه خواند و با بیان اینکه بانک‌ها هر سال مبالغ قابل توجهی به منظور ایجاد یا توسعه بنگاه‌های اقتصادی اشتغال‌زا به طور تسهیلات پرداخت می‌کنند، گفت: اکنون بیش از ۲۳۰ هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در نظام بانکی کشور شاغل هستند و بیش از این رقم نیز بازنشسته از بانک‌ها در کشور داریم.

پرداخت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در ۹ ماهه ۱۴۰۰

وی همچنین با بیان اینکه «بانک ملی ایران، برند نظام بانکی است» و «هدف ما، افزایش فراگیری مالی بانک ملی ایران است»، به ارائه گزارشی از عملکرد این بانک پرداخت.

فرزین گفت: بانک ملی ایران در همه شهرها و روستاها شعبه دارد و ما معتقدیم این شرایط باید حفظ شود.

وی همچنین به پرداخت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات طی ۹ ماه نخست سال جاری توسط این بانک اشاره و خاطرنشان کرد: ۴۰ درصد این مبلغ در قالب تسهیلات خرد پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک ملی، بانک کارگشایی را نیز محلی مناسب برای تامین مالی خرد خواند و با بیان اینکه فرایند پرداخت تسهیلات در این بانک تنها ۲۴ ساعت و با دریافت وثیقه خرد صورت می گیرد، بر توسعه این روند تاکید کرد.

خبرگزاری ایرنا

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=4423
  • ارسال توسط :
  • 28 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای نظام بانکی باید به سمت اعتبارسنجی برای پرداخت تسهیلات حرکت کند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.