تاریخ : شنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۰ Saturday, 29 January , 2022
1

هماهنگی دولت و مجلس برای اتخاذ تصمیمات مهم اقتصادی ضروری است

  • کد خبر : 1564
  • 13 آذر 1400 - 10:29
هماهنگی دولت و مجلس برای اتخاذ تصمیمات مهم اقتصادی ضروری است

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اقدامات مثبت دولت رئیسی در ۱۰۰ روز اخیر گفت: نشست‌های تعاملی دولت و مجلس و قوه قضاییه جلسات بسیار خوبی بود و می‌تواند در ادامه اثرات بسیار خوبی در رفع مشکلات مردم داشته باشد. نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه […]

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اقدامات مثبت دولت رئیسی در ۱۰۰ روز اخیر گفت: نشست‌های تعاملی دولت و مجلس و قوه قضاییه جلسات بسیار خوبی بود و می‌تواند در ادامه اثرات بسیار خوبی در رفع مشکلات مردم داشته باشد.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این جلسات باید به صورت هدفمند و با موضوع مشخص برگزار شود گفت: باید تعداد نمایندگانی که در این جلسات صحبت می‌کنند افزایش یابد و موضوعات شفاف‌تر و صریح‌تری مطرح شود.

وی با بیان اینکه محور جلسه مجلس و دولت، بودجه سال ۱۴۰۱ بود گفت: بهتر بود قابل از جلسه مشترک دولت نمای کلی بودجه را به مجلس ارائه می‌داد تا نمایندگان مورد بررسی قرار می دادند و در جلسه مشترک در خصوص آن اظهار نظر می‌کردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت باید برنامه‌های اقتصادی خود را در جلسات مشترک برای نمایندگان تبیین کند که این امر موجب هماهنگی و همفکری دولت و مجلس برای حل مشکلات مردم و برداشتن گام‌های بزرگ خواهد شد.

وی با بیان اینکه مهلت اجرای برنامه ششم توسعه تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ است ادامه داد: نمایندگان معتقدند که بودجه سال ۱۴۰۱ باید بر اساس برنامه هفتم توسعه تنظیم شود دولت هنوز در مورد زمان ارائه برنامه هفتم توسعه صحبتی نکرده است. بهتر بود دولت لایحه تمدید برنامه ششم توسعه را ارائه می‌کرد و بودجه ۱۴۰۱ را بر اساس برنامه ششم تنظیم می‌نمود.

حاجی دلیگانی اظهار داشت: پیش از این در دولت روحانی شاهد چنین تعاملاتی بین دولت و مجلس نبودیم در مورد مسائل اساسی و اصلی بین دولت و مجلس اشتراک نظر وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=1564
  • ارسال توسط :
  • 29 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای هماهنگی دولت و مجلس برای اتخاذ تصمیمات مهم اقتصادی ضروری است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.