تاریخ : چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰ Wednesday, 26 January , 2022
1

پاسخ ایران به اظهارات وزیر خارجه انگلیس درباره موشک‌های بالستیک

  • کد خبر : 2875
  • 03 دی 1400 - 22:21
پاسخ ایران به اظهارات وزیر خارجه انگلیس درباره موشک‌های بالستیک

به گزارش فارس پرس، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن رد موضع‌گیری مداخله‌جویانه وزارت امور خارجه انگلیس در مورد توانمندی دفاعی کشورمان اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب قوانین و مقررات بین‌المللی و مطابق نیازهای دفاعی خود عمل می‌کند و لذا نه تنها اینگونه موضع‌گیری‌ها و اظهارات، مداخله در امور […]

به گزارش فارس پرس، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن رد موضع‌گیری مداخله‌جویانه وزارت امور خارجه انگلیس در مورد توانمندی دفاعی کشورمان اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب قوانین و مقررات بین‌المللی و مطابق نیازهای دفاعی خود عمل می‌کند و لذا نه تنها اینگونه موضع‌گیری‌ها و اظهارات، مداخله در امور داخلی ایران به حساب می‌آید، بلکه حاکی از ادامه سیاست یک بام و دو هوای لندن است. این کشور در حالی که در یک رقابت بی‌پایان برای فروش مخرب‌ترین سلاح‌ها به منطقه غرب آسیا و دیگر مناطق بحران‌زده جهان است و بدون توجه به مقررات عدم‌ اشاعه پیمان‌های نظامی مانند، اوکاس را منعقد می‌کند، در همان حال در مورد تمرین‌های نظامی معمول ایران اظهار نگرانی می‌کند.

وی تأکید کرد: برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به گواه هزاران ساعت بازرسی و گزارش‌های متعدد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تماما صلح‌آمیز بوده و ایران هیچ برنامه‌ای برای مصارف نظامی انرژی هسته‌ای نداشته و ندارد که بخواهد برنامه موشکی خود را برای آن طراحی کند. انگلیسی‌ها بهتر از هرطرف دیگری می‌دانند که برنامه موشکی ایران است به هیچ‌وجه با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل و مفاد آن ارتباطی ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان افزود، این بریتانیا است که با تفسیر به رأی قطعنامه ۲۲۳۱ عملا مفاد آنرا نقض می‌کند.

خطیب‌زاده با محکوم کردن تلاش مقامات بریتانیایی برای القای تهدید ایران در منطقه گفت آنچه به بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه دامن زده و از جمله فاجعه انسانی در یمن را به وجود آورده، اشتهای سیری‌ناپذیر بریتانیا و سایر کشورهای اروپایی به فروش حجیم تسلیحات پیشرفته به برخی کشورهای منطقه، آن هم با آگاهی کامل از نقض حقوق بین‌الملل به ویژه حقوق بشر دوستانه در کاربرد این تسلیحات، است. لذا آن‌ها هستند که در پیشگاه مردم مظلوم منطقه و جامعه بین‌المللی بایستی در قبال افزایش بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه پاسخگو و مسئول باشند.

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در پایان تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای برنامه دفاعی خود نه از کسی اجازه می‌گیرد و نه در مورد آن مذاکره می‌کند.

منبع: خبرگزاری مهر

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=2875
  • ارسال توسط :
  • 18 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای پاسخ ایران به اظهارات وزیر خارجه انگلیس درباره موشک‌های بالستیک بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.