تاریخ : سه شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۱ Tuesday, 24 May , 2022
3

کاهش ۱.۵ درصدی فاصله تورمی دهک‌ها در اقلام غیر خوراکی و خدمات

  • کد خبر : 3097
  • 06 دی 1400 - 22:10
کاهش ۱.۵ درصدی فاصله تورمی دهک‌ها در اقلام غیر خوراکی و خدمات

تهران – ایرنا – مرکز آمار ایران اعلام کرد: براساس دهک‌های هزینه‌ای در آذر ماه ١٤٠٠، فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.۶ واحد درصد کاهش و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ١.٥ واحد درصد کاهش داشته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مرکز آمار ایران، نرخ تورم کل کشور در آبان ماه ١٤٠٠ برابر ۴۳.۴ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ٤٢.٧ درصد برای دهک­­ نهم تا ٤٦.٢ درصد برای دهک دوم نوسان دارد.

محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ٥٨.٤ درصد برای دهک­ های دوم و سوم تا ٥٧.٢ درصد برای دهک دهم است. هم چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» بین ٣٩.٧ درصد برای دهک دهم تا ٣٣.٩ درصد برای دهک اول است.

فاصله تورمی دهک‌های هزینه‌ای

بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ٣,٤ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (٣.٢ درصد) ٠.٢ واحد درصد افزایش داشته است. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ٠.٦ واحد درصد کاهش و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل  ١.٥ واحد درصد کاهش داشته است.

خبرگزاری ایرنا

لینک کوتاه : https://farspress.com/?p=3097
  • ارسال توسط :
  • 49 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای کاهش ۱.۵ درصدی فاصله تورمی دهک‌ها در اقلام غیر خوراکی و خدمات بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.